יובל נעמן - לראות את העולם בדרך אחרת...
כשהאלה נו-ווא בעלת זנב הנחש וגוף האישה החלה ללוש אדמת חומר צהובה כדי לייצר את בני האנוש הייתה העבודה קשה ותובענית מדי. מתוך חשש שלא יעמוד לה כוחה להספיק לייצר את כל האנשים שבעולם, לקחה חבל פשתן גס ומחוספס, טבלה אותו בבוץ הצהוב וטפטה ממנו טיפות גסות שנשרו בכבדות ומכל טיפה נוצר אדם. האנשים היפים נוצרו מדמויות הבוץ שכיירה במו ידיה בעוד שמטיפות הבוץ שנשרו מהחבל נוצרו העניים, הרשעים והמכוערים.
כך נוצר האדם הסיני במיתולוגיה, ומפרק ראשון ישנו בידול בין אנשים ומיון בניהם, וכן הייתה זו ראשית התעשייה הסינית המתפתחת מאז ועד היום.


ספינת דרקון על אגם קונמינג בבייג'ינג

דף זה עוסק בארץ הדרקון הצהוב, בארצו של הקיסר הצהוב, ממלכת המרכז והמעצמה העתידית - סין. המדינה בעלת השטח השלישי בגודלו בעולם, והאוכלוסייה הגדולה בעולם. נצר לכמאה בתי אב קדמוניים שיצרה את התרבות בעלת הרציפות הארוכה בעולם מאז היווסדה מעט אחרי תרבויות מצריים הפרעונית ואשור, בראותה תרבויות ומעצמות קמות ונופלות, כשהיא מתבוננת מהצד בבוז ומרוכזת בעצמה בלבד.
מעצמת העל הבאה, שליטת העולם, שבכל שנותיה לא הצליחה לנצח בשדה הקרב ולו מעצמת על אמיתית אחת. שהקימה חומת ענק שלא עצרה מעולם ולו פולש אחד. שחקרה את העולמות בציי האוניות המדהימים והפסידה בכל מאבק ימי. שדיכאה ועדיין מדכאת את אנשיה ומיעוטיה, אבל בעזרתם הקימה את הגדולים במונומנטים העולמיים. המדינה המזוהמת והמזהמת ביותר בעולם. הארץ שהשחיתות מעולם לא הוגדרה בה כפשע אלא כמקצוע לאומי.
סין היא גם המישורים הגדולים של מונגוליה, הבמה המוגבהת של העולם בטיבט, גג העולם של ההימלאיה והמדבר שאין יוצא ממנו איש בגובי. זוהי ארץ הנהרות הגדולים היאנגדזה והנהר הצהוב, מולדת נהרות  הברהאמפוטרה, האירוואדי, הסאלווין, הגאנגס, ההינדוס והמאקונג. זו ממציאת הנייר, המצפן, המשי, התה וזיקוקי הדינור שהרבו לשרוף את המפוארים שבארמונותיה. ארץ בה חיים דרקונים וציפורי הפניקס האגדית בכל אגם ובכל גבעה, המנהלת חייה על פי מספרי מזל, צבעי מזל ותעלות אנרגיה הזורמת בגוף.
ארץ שאימצה דתות ואידיאולוגיות על מנת להפכם על פיהם, המשכתבת תדירות את עברה ואת המידע הזורם בה תוך שליטת ברזל במקורות המידע של אנשיה. ארץ השורפת משאביה ומשאבי העולם כולו כדי לרומם ולפאר את עצמה בהקימה מבנים, רכבות וסכרי ענק כפי שעשו אבותיהם בחפירת התעלה הגדולה והקמה החומה הגדולה. ארץ השונה כל כך מהעולם המערבי הקלאסי, המסתכלת בבוז ניכר על מה שנראה לנו תרבות, בראייתה אותנו כברברים אותם יש לנצל ומהם אין מה ללמוד. הארץ שהצליחה לשטוף את מוחם של אנשיה ולחנכם מחדש, היוצרת דור של בנים בודדים מפונקים ואגוצנטריים כמו אימא סין כולה. ובכל זאת אחד המקומות המרתקים ביותר לבקר בו, לחמוד את אוצרות התרבות והטבע המדהימים כשהוא נפתח לאיטו ומגלה את מליון הפרצופים שלו, את מסורותיו המרתקות ואמונותיו השונות ונופיו המדהימים.