יובל נעמן - לראות את העולם בדרך אחרת...
שמורת הר סוראק הנמצאת בצפון מזרח קוריאה הדרומית, היא שמורה של מצוקים לבנים, צמחייה עבוטה, מפלים ומסלולי טיול, באזור ההר השלישי בגבהו במדינה. המגוון הנופי והביוספרי הקנה לפארק מעמד של אתר לשימור טבע בחסות אונסק"ו. בכל עונה נצבע הפארק בצבע משלו: בחורף הוא מושלג, באביב פורח, בקיץ ירוק ובסתיו כל הצבעים החמים.

כתבה זו משלימה את הכתבה שדרות ופריחת האביב בקוריאה הסוקרת את צבעי האביב ופריחת הדובדבן בקוריאה.
עלי האדר (מייפל) המחליפים צבעיהם

הפארק, הפרוס על פני 373 קמ"ר בארבע נפות, פרט להר סוראק המתנשא לרום של 1,708 מטר, יש בו גם פסגות רבות מעל 1,200 מטר. זהו רכס גרניטי עם נופי טרשים אך גם מגוון של למעלה מ-1,000 מיני צמחים, ביניהם נדירים, וכן מספר רב של ציפורים, דובים, איילים, חיות ודגים שאחדים מהם בסכנת הכחדה.


צבעוניות הטבע במיטבה

ניתן לבקר בצלם הבודהא הענק (Tongil Daebul) היצוק מ-108 טון ברונזה (108 הוא מספר בעל משמעות בבודהיזם), שגבהו 14.6 מטר מעל במת גרניט, ונוצק ב-1997 לסמל את שאיפת קוריאה לאיחוד בעלות 4.1 מיליון דולר שנאספו בתרומות.
צלם בודהה 108 טון בתקופת הסתיו

לאחר תשלום דמי כניסה בסך 3,500 וון מגיעים למתחם של מסעדות ובו תחנת הרכבל בה יש לרכוש כרטיס בו מצויין מועד העליה שיכול להיות גם שעות מראש. עלות הכרטיס לרכבל 10,000 וון וכדאי להגיע לנקודת היציאה של הרכבל בקומה השנייה 5-10 דקות מראש. הרכבל יביא אותכם בתוך כחמש דקות לתחנת מבצר Gwongeumseong שבגובה 670 מטר, ממנו ישנו מסלול של כעשר דקות הליכה לנקודת תצפית חשופה ממנה נשקפים צוקי הסביבה הלבנים, שחודשים רבים מושלגים, שעל שמם נקרא הפארק "סוראק" ("Seol" הוא "שלג" ו-"Ak" הוא "הר גבוה").


רכבל תלול ומפחיד למרומי אחת הפסגות


העץ המחבק את הסלע 

כדי להגיע לפארק כדאי לנסוע לעיירה סוקצ'ו (Sukcho) שעל שפת הים. מהעיירה יוצאים אוטובוסים (מס' 7) כל כחצי שעה, והדרך לוקחת 45 דקות עד פתח הפארק. האוטובוסים הללו עשויים להיות עמוסים אז גם מונית היא חלופה ראויה. הדרך מסיאול לסוקצ'ו לוקחת כשעתיים ומחצה. בעיירה יש שוק דגים וחוף ים עם מגדלור יפהפה ואפשר לצאת ממנה גם לנקודת תצפית על צפון קוריאה.
הסלעים הלבנים, החשופים של סוראק


צבעי הסתיו במבט מלמעלה

האזור בורך בטבע הררי עוצר נשימה, באתר סקי, במרחצאות חמים, בחופי רחצה ובאתרים היסטוריים - הכל בכפיפה אחת.


צלם בודהה הנטוע בין עצים 

הליכה קצרה מהכניסה תביא את המבקר למקדש "שינהונג" (Sinheungsa) שהוא מקדש של כת הצ'וגיה (זרם סון / זן בודהיזם) שנבנה לראשונה ב-637 ולכן הוא מקדש הזן העתיק בעולם. הוא נשרף פעמים רבות ולאחרונה נבנה במאה ה-17.


מקדש שינהונג 

אם יש ברשות המבקר יותר משעתיים, ניתן ללכת מעבר לנהר, למסלול קל ויפה לעבר מפל Biryeong. הדרך ברובה מישורית ועולה במדרגות רק בחלקה האחרון.

אתר המפרט טרקים אפשריים בפארק
בדרך למפל, המפל והגשר


כתבות נוספות אודות אתרי קוריאה האחרים:

סיאול הצפונית - ארמונות ומקדשים
סיאול הצפונית - השכונות שבמרכז העיר
סיאול הצפונית - בין ההר לנהר
סיאול המרכזית - החיים היפים
סיאול הדרומית - גאנגנאם סטייל
השטח המפורז בקו הרוחב 38° צפון
הבודהיזם של ממלכת שילה בקְיוֹנְגְג'וּ
קְיוֹנְגְג'וּ - מוזיאון ללא קירות
פּוּסָאן - ריו ד'זניירו של קוריאה
פּוּסָאן - חופים מקדשים ומבנים יפים
צ'ג'וּ - נופים געשים ונשים אמיצות
צ'ג'וּ - אי של פלאי טבע געשיים
שדרות ופריחת האביב בקוריאה