יובל נעמן - לראות את העולם בדרך אחרת...

הרובע המרכזי של טאיפיי – מורשת סינית ויפנית

דזונגדזאנג הוא המחוז העירוני שסביבו היו חומות העיר ושערי העיר שחלקם קיימים עד היום. זהו המרכז המנהלי והלב הפועם של טאיוואן, מערכות השלטון העכשוויות, אך זהו גם אזור בו אפשר גם לראות את תפארת העבר ולהתרשם מהארכיטקטורה של צ'ינג ושל היפנים שקדמו לממשל הקיים.
 

טאיפיי המונומנטלית – בנייתה של מורשת

מפלגת הגוואמינדנג שלקחה את טאיוואן לאחר בריחתה מהיבשת, הנציחה את שלטונה באי במספר מונומנטים אייקוניים המחברים את טאיוואן לקבוצת אנשים מהיבשת ומנסים לנכס לאי היסטוריה שאך נקשרה לאי בעשרות השנים האחרונות תוך טשטוש העבר הייחודי של פורמוזה כיישות היסטורית עצמאית ונפרדת מסין גופא.
 

אתרים תיירותיים נוספים בטאיפיי

בכתבות אודות הרובע המרכזי של טאיפיי וטאיפיי המונומנטלית תוארו אתרי תיירות מרכזיים בעיר. כתבה זאת מתארת אתרי תיירות נוספים מצפון העיר למרכזה, שחלקם הם צירים מרכזיים בכל ביקור בעיר טאיפיי. מקדשים, מבנים ושוק, שאין ביקור בטאיפיי שלם בלי ביקור בחלקם.
 

אתרי טבע ותרבות בסביבות טאיפיי

למרות היות העיר טאיפיי כרך ענק, הטבע קרוב כל כך. דבר זה מאפשר לעשות טיולים רגליים בהרי יאנגמינג, לחוות את עצמתו של הטבע בשדה הפומורולות והמעיינות החמים שבפאתי העיר ולהתפעל מיכולתו של הטבע לפסל בסלע צורות שונות ומשונות על שפת הים.
 

עיירות קסומות סביב טאיפיי

למרות היות טאיפיי מגה-פוליס בו חיים מיליוני אדם, הרי שבסמוך אליה ישנן עיירות היסטוריות שהצליחו לשמר את אופיין הייחודי ולא לחקות את אופן החיים בעיר הגדולה. אולי בשל היותן שונות הן זוכות לפריחה תיירותית והשוני הוא המביא לפריחתן.
 

אגם שמש-ירח

בין הרים נישאים, נמצא האגם הגדול ביותר של האי. אגם יפהפה זה, בו יפות הזריחות והשקיעות אל מול מים ושמיים תכולים והרים נישאים אלעל. את שמו – שמש ירח, קיבל בשל דימיון מזרחי על פיו נראה חלקו המזרחי עגול כחמה וחלקו המערבי קעור כלבנה.
 

קניון השיש טארוקו

טאיוואן ידועה בנופי הטבע שלה ובתופעות הגיאולוגיות הייחודיות שבה, אולם האתר הנופי היפה ביותר הוא ערוץ הנחל של לי-וו שנוצר מחתירת מי הנחל באבן שיש, כשהוא חושף סלעי שיש יפים במעוק עמוק.
 

קו החוף היפה של מזרח טאיוואן

אזור קו החוף הדרום-מזרחי של האי הוא "הארץ הבתולית האחרונה של טָאִיוְוָאן". אלה הם 170 קילומטר של נוף בראשיתי, מפיו של נהר חואליאן בצפון, ועד העיר טאיטונג בדרום. זו נקודת המפגש הטקטונית הסוערת בו הלוח הפיליפיני משתפל מתחת הלוח האסייתי ביוצרו את האי טאיוואן.
 

שמורת קנטינג - הקצה הטרופי של טאיוואן

בקצה הדרומי של טאיוואן, בחצי האי הנגצ'ון נמצא אזור הבילוי הימי הטרופי של טאיוואן, ושמורת הטבע העתיקה ביותר ואחת הפופולריות, בעיקר לצעירים הרוצים לבלות ולהיזרק בחוף הים החם. זהו הפארק הלאומי קנטינג.
 

הבנייה לאומית – המקרה המוזר של טאיוואן

כשתושב טָאִיוְוָאן נשאל מי הוא הוא עונה "טָאִיוְוָאני". תוך עשרות שנים בודדות הפכו אנשי שבטים מקועקעים, משתפי פעולה עם יפנים, דייגים מחוף סין הדרומי ופולשים שברחו מהיבשת, לעם אחד. החידה המסקרנת היא הכיצד?